Wikivir:Zbirka slovenskih mladinskih leposlovnih besedil: Razlika med redakcijama
Izbrisana vsebina Dodana vsebina
Vrstica 136: | Vrstica 136: | ||
* Andreja Petan (Tomaž Lapajne Dekleva - Od kod si kruhek) |
* Andreja Petan (Tomaž Lapajne Dekleva - Od kod si kruhek) |
||
* Valentina Bizjak (Asta Malavašič) |
* Valentina Bizjak (Asta Malavašič) |
||
* Maja Dobrajc (Polonca Kovač, O dveh občutljivkah) |
|||
== Sodeluječi študenti (književna besedila), študijsko leto 2009/2010 2. PV == |
== Sodeluječi študenti (književna besedila), študijsko leto 2009/2010 2. PV == |
Redakcija: 15:44, 29. april 2010
WikiProjekt Zbirka slovenskih mladinskih leposlovnih besedil | |
---|---|
Opis | |
Tematika: | Mladinska leposlovna dela |
Mentorica: | izr. prof. dr. Milena Mileva Blažić aka Supmblaz |
Koordinator: | Mihael Simonič |
Sodelovanje: | študenti PEF |
Sorodni projekt(i): | Slovenska leposlovna klasika |
WikiProjekt Slovenska mladinska književnost je usmerjeno sodelovanje študentov Pedagoške fakultete v Ljubljani na Wikiviru s ciljem prepisa prostih besedil (besedila v javni lasti ali objava z dovoljenjem avtorja) s področja slovenske mladinske književnosti.
Podrejeni projekti:
Seznam gradiva:
- Seznam:Slovenski mladinski pisatelji
- Seznam:Slovenske pravljice
- Seznam:Slovenska mladinska leposlovna besedila
- Seznam:Slovenske otroške pesmi
Sorodni projekti:
- b:Uvod v mladinsko književnost (Wikiknjige)
- b:Knjižna zbirka Čebelica (Wikiknjige)
- w:Wikipedija:WikiProjekt Slovenska mladinska književnost (Wikipedija)
Pravila
Nekatere smernice Wikivira
Besedila morajo biti pravilno oblikovana (v tehničnem smislu). Da bi se izognili nevšečnostim (dolgotrajno popravljanje napačnega sloga, oznaka {{popravi}} ali celo začasen izbris) sledi naslednjim zgledom:
Da bi videli, kako dosežete tak rezultat, si oglejte tudi kodo s klikom na zavihek uredi stran. Nov članek lahko vnesete tudi s čarovnikom. |
Na pogovorno stran članka obvezno dodajte: {{WikiProjekt Zbirka slovenskih mladinskih leposlovnih besedil}}
Sodelujoči študentje in njihovi projekti (štud. leto 2009/2010)
- Teja Bergant (Ela Peroci - Muca Copatarica)
- Tea Vode (Ela Peroci - Moj dežnik je lahko balon)
- Jure Kohek (Jožef Kenda - Kaj je najlepše, najmočnejše in najdebelejše na zemlji?)
- Anja Štefan (Maja Prebil, Martina Klemenčič)
- Živa Košak (Niko Grafenauer - Nebotičniki, sedite)
- Neja Korbar (France Bevk - Lukec in njegov škorec)
- Nataša Uršič (Marko Kravos - Škrat Škrip Škrap nagaja rad)
- Tjaša Švigelj (Novica Novaković - Stvor)
Sodelujoči študentje in njihovi projekti (štud. leto 2008/2009)
- Tanja jeric (pogovor • prispevki) (Severin Šali)
- Ziva.kosak (pogovor • prispevki) (Niko Grafenauer)
- Nadja semec (pogovor • prispevki) (Jože Sevljak)
- Tamara Bodlaj (pogovor • prispevki) (Kraljevič in Lepa Vida)
- Petra_Kuhar (pogovor • prispevki) (Dragotin Kette)
- Urskas (pogovor • prispevki) - Urška Šket (O junaškem kovaču)
- Petra Zore (pogovor • prispevki) (Pravljica o smrti, Pastirček, Podganek, Praprotno seme)
- Helena Škufca (pogovor • prispevki) (Maček Ferdo gre v šolo, Počesane ribe)
- Natasa ursic (pogovor • prispevki) (Marko Kravos)
- Simona Klemencic (pogovor • prispevki) (Zlata Volarič)
- Ema Hozjan (pogovor • prispevki) (Svetlana Makarovič)
- Alma Ignjatovič (pogovor • prispevki) (Začarana kača, S kačo se je oženil, Kovač, Jež, Začarani mladenič, Ježek, (Pod nebom najlepša in svetla kakor sonce, Ribičev sin, Začarani grad in medved)
- Jasna Jožef (pogovor • prispevki) (Povedka o Zlatorogu, Riba Faronika), Veronika s kamniškega Malega gradu, Zmaj v Postojnski jami (2. različica)), Železna kura s trinajstimi jajci)
- Alma Ignjatovič (pogovor • prispevki) (Olje mladosti)
- Tjaša.Jerak (pogovor • prispevki) (A so kremšnite nevarne (Milan Dekleva), Pesmi za lačne sanjavce (Milan Dekleva), Totalno odštekan dan (Milan Dekleva))
- Špela Jezeršek (pogovor • prispevki) (Bobek in barčica, Čmrlj in piščalka)
Sodeluječi študenti (književna besedila), študijsko leto 2009/2010 1. RP
- Gloria Zaplatić (Ivan Sivec: Hišica v cvetju)in(Ivan Bizjak: Mačja tačka in račka, Mačja tačka in petelin, Mačja tačka in pujsek, Mačja tačka in krava, Mačja tačka in konj, Mačja tačka in psiček)
- Simona Stariha (Tatjana Kokalj : Počasni pes Muf ; Goran Gluvić)
- Leona Brodar (Mateja Reba: Pekarna Feliks)
- Maja Bergant (Desa Muck: Kokoš velikanka)
- Anja Breznik (Svetlana Makarovič:Kosovirja na leteči žlici)
- Neja Nahtigal (Ivan Sivec: Zadnji mega žur)
- Nina Bevc (Branka Hubman: Ježek Maj raziskuje)
- Sabina Gerdina (Zdenka Obal: Zajčica Lina in violina)
- Maja Malešević ([Miha Avanzo: Marnje]http://sl.wikisource.org/wiki/Miha_Avanzo_:_Marnje)
- Vanja Tomšič (Peter Svetina: Vidov angel)
- Anja Lukančič (Saša Vrandečič: Pravijo da sem debela)
- Zala Klopčič (Špela Kuclar: Glistosrbeži in lepljiva snov)
- Maja Zajc (Tatjana Pregl Kobe: Kdo bo popravil Luno?, Prstki se lahko zmotijo)
- Vanja Šenica (Ivan Sivec: Pika in hišni robot)
- Urša Dolar (Primož Suhodolčan: Košarkar naj bo!)
- Monika Marinko (Andreja Novšak)
- Mateja Polukar (Cvetka Bevc: Abecednik zaljubljene krastače)
- Špela Vovk (Magda Šalamon: Beli vrhovi)
- Ida Štimec (Igor Plohl: Lev Rogi)
- Ines Osolnik (Borut Stražar: Književnost za otroke)
- Natalija Zdovc (Mateja Reba: Jurček in Packarija)
- Rebeka Peharc (Anja Štefan, Kotiček na koncu sveta)
- Vika Planinšek (Asja Hrvatin, Od RTM do WTF)
- Žana Šubic (Mateja Reba, Ta strašni dan v Strahovici)
- Špela Rous (Svetlana Makarovič, Skozi mesto)
- Jana Urh (Milena Juriševič, Dva zelo strašna volkova)
- Jasmina Subić (Ivanka Mestnik: Izlet na modri planet, Tam gori za našo vasjo, Gorjanski škrati v kraljestvu Brbuča, Gorjanski škrati med ljudmi, Zgodba o Zari)
- Jasna Šubic (Ivan Sivec: Kapitanov Ključ)
- Anna Roversi (Svetlana Makarovič: Kam pa kam, kosovirja?)
- Dora Martinc (Judita Rajnar: Vikin čarobni kaktus)
- Špela Jamnik (Mateja Reba: Kraljična Žužika)
- Teja Černe (Ivan Bizjak: Mojamoja in Mojmoj)
- Adela Škerbec (Polonca Kovač: Pet kužkov išče pravega)
- Anja Lahne (Desa Muck- Anica in športni dan)
- Monika Breznikar (Bogdan Novak: Otroci z našega dvorišča)
- Petra Švajger (Ivan Sivec: Zlati časi)
- Lucija Vidmar (Desa Muck: Anica in počitnice)
- Erika Sitar (Svetlana Makarovič-Aladinova čudežna svetilka)
- Estera Grdadolnik (Svetlana Makarovič: "Poprtnjački")
- Ana Vrenko (Lucija Rejc: Dilema)
- Petra kosec (Jože Brojan: Deček z druge strani potoka)
- Valerija Erbus (Josip Stritar: Rosana)
- Andrejka Štimpfel (Janja Vidmar: Druščina iz šestega b)
- Lucija Štebe (Marko Kravos- Napisi in nadpisi)
- Nina Svetič ( Nežka Raztresen - Nepozabni biseri)
- Ana Kalan (Slavko Pregl - Srebro iz modre špilje)
- Petra Cuder (Fran Levstik - Otročje igre v pesmicah)
- Medita Jodanović (Polonca Kovač-Klepetava želva)
- Tjaša Gorenc (Svetlana Makarovič - Mi, kosovirji)
- Tjaša Koporec ( Janja Vidmar- Matic prespi pri prijatelju)
- Petra Žitko (Ivan Malavašič - Zakladi)
- Doris Vidic (Svetlana Makarovič - Teta Magda ali Vsi smo ustvarjalci))
- Katja Vodopivec (Svetlana Makarovič - Kaj lahko mleko postane)
- Arnela Jahić (Vinko Möderndorfer - Kako se dan lepo začne)
- Alenka Klemenc (Svetlana Makarovič - Vrtirepov koledar)
- Monika Škabar (David Bandelj - Razprti svetovi)
- Marjeta Por (Renata Anžič - Pogumni čolniček Rupert)
- Urška Rode (Slavko Pregl - Odprava zelenega zmaja)
- Blaž Živec (Jože Jež-Pepi - Domek pod brinom)
- Mojca Rolih (Srečko Kosovel - Naša bela mačica)
- Andreja Petan (Tomaž Lapajne Dekleva - Od kod si kruhek)
- Valentina Bizjak (Asta Malavašič)
- Maja Dobrajc (Polonca Kovač, O dveh občutljivkah)
Sodeluječi študenti (književna besedila), študijsko leto 2009/2010 2. PV
- Predloga:Ana Marija Šuster (Saša Vuga: Škorenjček Matevžek)
- Predloga:Klara Jarc (Mira Dobravec: »Marija je tako bleda...«)
- Predloga:Tjaša Praček (Desa Muck: Ko se želva izgubi ...)
- Predloga:Darja Malovrh in Katja Suhadolc (Svetlana Makarovič: Volčje jagode)
- Predloga:Maja Furlan (Kristina Brenk: V zvoniku)
- Predloga:Nuša Pajk (Kristina Brenk: Babica v cirkusu)
- Predloga:Suzana Ručman (Kristina Brenk: Jelen Jarko)
- Predloga:Andreja Primožič (Svetlana Makarovič: Katalena)
- Predloga:Neža Obid (Kristina Brenk: Čarobna paličica)
- Predloga:Monika Uršič (Kristina Brenk: Hiša ob potoku)
- Predloga:Nina Velikonja (Svetlana Makarovič: Coprniški muc)
- Predloga:Tjaša Rozina (Milan Dekleva: Skrivnostno pismo)
- Predloga:Lara Živec (Ivan Sivec: Zadnji mega žur)
- Predloga:Petra Vesel in Sandra Osolnik (Monika Kropej: Visoko v gorah globoko v vodah, V somraku kraljestva palčkov in škratov)
- Predloga:Žaklina Turk (Vinko Moderndorfer: Madonca fleten svet)
- Predloga:Anja Pišek (Svetlana Makarovič: Veveriček posebne sorte)
- Predloga:Tadeja Likar (Desa Muck: Anica in počitnice)
- Predloga:Petra Gomišček (Ivan Sivec: Zlati časi)